Kurier Mieroszowski

piszemy jak jest png3        facebook 32  twitter 32 YouTube icon 32

Pt10242014

Last update07:31:00

O G Ł O S Z E N I E
baner KWW MR ver5

INFORMACJE

Back Jesteś tutaj: Home Informacje AKTUALNOŚCI

INFORMACJE

Pierwszy krok do utworzenia Rady Seniorów

GMINA. Na najbliższym posiedzeniu Komisji Ogólnej Rady Miejskiej Mieroszowa omawiany będzie projekt uchwały w sprawie utworzenia Rady Seniorów Gminy Mieroszów oraz nadania jej statutu.

seniorzy gmina mieroszow RS 2014

Stało się tak dzięki zaangażowaniu osób biorących udział w projekcie skierowanym do osób 60+ z naszej gminy, a także staraniom Fundacji Dolina Inspiracji, która realizuje projekt "Usłysz nasz głos. Stworzenie Rady Seniorów Gminy Mieroszów", dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

W projekcie udział bierze 30 osób powyżej 60 roku życia, mieszkanek i mieszkańców Mieroszowa oraz sołectw Gminy Mieroszów, którzy biorą udział w szeregu szkoleń, wyjazdach integracyjnych i edukacyjnych, szkoleniach komputerowych, a także redagują utworzony w ramach projektu portal.

Uczestnicy projektu wybrali spośród siebie 7 przedstawicieli, liderów 60+, którzy podjęli się pracy wolontariackiej na rzecz osób starszych, głównie skierowanej na wzrost uczestnictwa seniorów w życiu publicznym gminy. Liderzy ci wezmą udział w Komisji Ogólnej, na którą zapraszają wszystkich seniorów i seniorki, zainteresowanych sprawami lokalnymi i chcących angażować się w funkcjonowanie przyszłej Rady Seniorów Gminy Mieroszów. Komisja Ogólna RM Mieroszowa odbędzie się w czwartek, 23 października o godzinie 14.00.


 artykul KM rada seniorow

O zasadności i konieczności utworzenia takiej rady pisaliśmy na łamach Kuriera Mieroszowskiego (nr 04/2014 [005] maj-czerwiec) już pięć miesięcy temu. W artykule "Mieroszowska Gminna Rada Seniorów - skarbnica wiedzy i doświadczeń" opisane zostały wszystkie wytyczne potrzebne do pełnoprawnego utworzenia takiego ciała doradczego. Wydawca gazety Marcin Raczyński pisał wtedy:

"W mojej opinii seniorzy Ziemi Mieroszowskiej to ogromna skarbnica wiedzy, doświadczeń i pomysłów. Byłoby wręcz grzechem nie wykorzystać tak ogromnego potencjału mogącego znacznie wpłynąć na jakość życia nie tylko starszych mieszkańców Gminy, ale również tych młodszych. 
Utworzenie Mieroszowskiej Gminnej Rady Seniorów przyczyni się zarówno do rozwoju gminy poprzez skoordynowanie aktywnych działań seniorów, ale przede wszystkim umożliwi przedstawianie oczekiwań i potrzeb osób starszych wobec władz lokalnych.
Rada do spraw seniorów będzie również przełamywać stereotypy na temat ludzi starszych i starości, a także budować autorytet tej grupy ludzi w społeczności lokalnej."

Obecne działania potwierdzają, że seniorzy w gminie Mieroszów to bardzo prężnie działajaca grupa osób, która z pewnością będzie miała ogromny wpływ na kształt i rozwój naszej małej ojczyzny.

[agnes]