Kurier Mieroszowski

piszemy jak jest png3        facebook 32  twitter 32 YouTube icon 32

Wt10212014

Last update08:31:50

O G Ł O S Z E N I E
baner KWW MR ver5

INFORMACJE

Back Jesteś tutaj: Home Informacje AKTUALNOŚCI

INFORMACJE

W Golińsku byk poturbował kobietę

GOLIŃSKW czwartek 16 października w godzinach porannych w Golińsku doszło do niecodziennego incydentu. Kobieta ubrana w czerwoną kurtkę została zaatakowana przez wolno puszczonego byka ważącego ok. 350 kg.

byk poturbowal golinsk webZ zeznań swiadka wynika, że byk turbował kobietę przez kilka minut. Niestety ruch na drodze był o tej porze dnia znikomy i nikt nie zauważył zdarzenia. Na szczęście przejeżdżał tamtędy również pan Andrzej z Mieroszowa. Jego uwagę przykuło nietypowe zachowanie zwierzęcia, który czymś szamotał. Kierowca zatrzymał się i usłyszał krzyki kobiety wołającej o pomoc.

Nie zastanawiajac się długo ruszył z pomocą i wciągnął kobietę do auta. Próbował odstraszyć byka klaksonem, jednak byk przez dłuższy czas krążył w koło auta. W końcu zrezygnował. Pan Andrzej zawiadomił policję oraz pogotowie.

Jak poinformował Oficer Dyżurny Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu kobieta nie odniosła na szczęście poważniejszych obrażeń. Nie wiadomo jak potoczyłyby się sprawy, gdyby nie zdecydowana reakcja przejeżdzającego mieszkańca Mieroszowa.

Wszczęte zostało postępowanie mające wyjaśnić jak doszło do tego, że byk luzem biegał po miejscowości Golińsk. Sprawą zajmuje się Komisariat Policji w Boguszowie Gorcach.