Kurier Mieroszowski

piszemy jak jest png3        facebook 32  twitter 32 YouTube icon 32

So08302014

Last update11:53:05

R E K L A M A
mieroszow 750x150pix reklama

INFORMACJA (kliknij na baner aby przejść do artykułu)
baner dynamiczny rozwoj2

INFORMACJE

Back Jesteś tutaj: Home Informacje AKTUALNOŚCI

INFORMACJE

Komisariat Policji nie będzie już komisariatem

MIEROSZÓW. Komisariat Policji w Mieroszowie stanie się z dniem 1 września jedynie punktem przyjęcia interesantów. Fakt ten odbierany jest jako kolejny krok w pomniejszaniu roli Mieroszowa na tle innych gmin powiatu wałbrzyskiego.

komisariat mieroszow 2014 web
Komisariat Policji w Mieroszowie

Od września mieroszowski komisariat zmieni się w punkt przyjęcia interesantów podległy komisariatowi w Boguszowie-Gorcach. Co to oznacza? Dotychczas w komisariacie służbę pełnili dzielnicowi a także całodobowo dostępny był policjant dyżurny. Od września będzie czterech dzielnicowych pełniących służby w godzinach porannych i popołudniowych. 

W czasie gdy nie będą pełnione dyżury przez dzielnicowych, sprawami zgłaszanymi przez mieszkańców gminy Mieroszów zajmować sie będzie Komenda Miejska w Wałbrzychu lub Komisariat w Boguszowie-Gorcach.

Burmistrz Andrzej Laszkiewicz poinformował, że jest zaskoczony decyzją o takich zmianach i że ma mieszane uczucia w tym temacie. Tłumaczy, że jako samorządowiec nie miał żadnego wpływu na zaistniałe zmiany. Kilka lat temu podobnie tłumaczono zamknięcie stacji paliw.

Niestety na terenie gminy Mieroszów zamykane są agencje pocztowe, stacje paliw i policyjne komisariaty. Władze za każdym razem tłumaczą, że nie mają na to żadnego wpływu. Jak się okazuje burmistrz nie ma wpływu również na tak istotne zagadnienia jak kontrowersyjne inwestycje - najlepszym przykładem jest sprawa planów budowy krematorium w Golińsku.

Z pewnością jednak burmistrz Laszkiewicz ma wpływ na los placówek oświatowych w Kowalowej i Sokołowsku, które już kilkukrotnie próbował zamknąć. Na szczęście próby te się nie powiodły, a w roku wyborczym, obawiając się niezadowolenia mieszkańców, burmistrz temat odpuścił.

Niezależnie od tego czy władze są w jakimś przypadku bezradne, czy działają świadomie, gmina podąża w kierunku, który może doprowadzić do zupełnej zaściankowości.