Kurier Mieroszowski

piszemy jak jest png3        facebook 32  twitter 32 YouTube icon 32

Pn12222014

Last update01:48:00

INFORMACJE

Back Jesteś tutaj: Home Informacje AKTUALNOŚCI

INFORMACJE

Stacja paliw w Mieroszowie została zburzona

GMINA. W środę 26 listopada, po kilku latach od zamknięcia, zburzona została stacja paliw w Mieroszowie. Prace przeprowadziła firma Orlen.

stacja paliw mieroszow rozb web
Stacja paliw w Mieroszowie przeszła do historii

Z informacji uzyskanych od pracowników nadzorujących rozbiórkę dowiedzieliśmy się, że po uprzątnięciu terenu, działka zostanie przygotowana na sprzedaż.

- To kolejna bulwersująca sprawa. Pracownicy Orlenu nie byli w stanie zrozumieć jak to możliwe, że od tylu lat mieszkańcy muszą po paliwo jeździć do Wałbrzycha - mówi Marcin Raczyński, kandydat na burmistrza Gminy Mieroszów. - Jako przykład podano z powodzeniem funkcjonującą przygraniczną stację paliw w Zebrzydowicach. Jak się okazuje najwięcej tankujących to Czesi, którzy przyjeżdzają po tańsze paliwo. Jednak nikt z magistratu od lat nie kontaktował się w sprawie tej stacji z Orlenem. W chwili obecnej istniało duże prawdopodobieństwo, że firma podjęłaby temat przebudowy. Nie było zainteresowania władz, to Orlen działkę chce sprzedać. Teraz należy zrobić wszystko, żeby do rozmów jednak doszło. Jestem przekonany, że jeszcze nic straconego, trzeba tylko chcieć działać i być skutecznym - mówi Raczyński.

Mieszkańcy gminy Mieroszów od lat nie mają stacji paliw. Jak się okazuje można było w tej sprawie zrobić wiele, ale w ostatnim czasie nie zrobiono niczego, co rozwiązałoby uciążliwy problem tankowania. 

[agnes]